média | kariéra | kontakty | mapa stránek | písmo   x x x
FAQ

Co je to Úrok+ a v čem je pro mě výhodný?

Úrok+ je spořicí (vkladový) účet bez výpovědní doby vkladu s nadstandardní úrokovou sazbou.Úročení zůstatku probíhá na denní bázi – což je nejefektivnější úročení z pohledu klienta. Účet nemá žádný minimální vklad ani zůstatek. Zároveň je možné kdykoliv bez sankce volně disponovat s finančními prostředky, vklady a výběry bez omezení.

Jaký je minimální vklad pro otevření účtu Úrok+?

Vkladový účet Úrok+ není vázán na žádný minimální vklad na účet. Pro aktivaci účtu u nových klientů je potřeba zaslat první platbu alespoň ve výši 100 Kč, tato částka bude použita na úhradu členského vkladu.

Jaké jsou poplatky a úroková sazba?

Úroková sazba vztahující se k produktu Vkladový účet Úrok+ je 0,4 % p.a. Poplatky a Úroková sazba jsou k dispozici na webových stránkách MPU v sekci: Ceník MPU.

Jak MPU počítá úroky na Vkladovém účtu Úrok+?

Algoritmus výpočtu úroků: zůstatek na konci dne*sazba p.a./365 - zaokrouhleno na dvě desetinná místa. Úročení probíhá na denní bázi a úroky jsou připisovány denně.

V čem je denní úročení výhodnější oproti měsíčnímu?

Denní úročení a připisování úroků Vám může pomoci získat vyšší efektivní výnos. Jednou z výhod je úročení úroků z úroků (kapitalizace úroků).

Využíval jsem daňové úspory a mám v MPU vedeno několik vkladových účtů Úrok+, jak mohu počet účtů optimalizovat?

Pro optimalizaci počtu založených vkladových účtů Úrok+ je možné navštívit některou z našich poboček, kde vám naši bankéři rádi pomohou, nebo můžete využít možnosti Korespondenčního ukončení účtů - viz. odkaz.

Jak mohu vkladový účet Úrok+ ukončit bez nutnosti osobní návštěvy pobočky MPU?

Na webové stránce www.mpu.cz sekce „Korespondenční ukončení“ naleznete nejenom veškeré informace a postupy potřebné pro ukončení vkladového účtu Úrok+, případně i Členství, ale zároveň také veškeré potřebné dokumenty k samotnému ukončení.

Budou získané úroky zdaněny?

Z úroků na Vašem Vkladovém účtu Úrok+ bude z úroků odečtena zákonná srážková daň ve výši 15%.

Co je to MPU Internetbankig?

MPU Internetbanking je internetové bankovnictví Moravského Peněžního Ústavu. Umožní Vám jednoduše a bezpečně ovládat Váš účet vedený u MPU prostřednictvím internetových stránek zde.

Jaké jsou výhody MPU internetbaking?

Váš účet můžete jednoduše ovládat kdykoliv a odkudkoliv. Velký důraz je kladen především na bezpečnost. Všechny aktivní operace potvrzujete svým pomocí jedinečného a jednorázového SMS kódu. Operace prováděné v internetovém bankovnictví jsou zvýhodněné a ve velké většině jsou ZDARMA.

Jak si mohu MPU internetbanking zřídit?

Osobně na pobočkách MPU, nebo prostřednictvím internetových stránek MPU (www.mpu.cz) spolu s žádostí o nový produkt.

Jak se mám přihlásit do aplikace MPU internetbanking?

Přihlášení do aplikace MPU internetbanking je dostupné na této adrese. Podrobné instrukce pro první přihlášení a následné další užívání služby MPU internetbankig klient obdrží od osobního bankéře, nebo při založení produktu on-line.

Jak vložím první finanční prostředky na vkladový účet?

U vkladového účtu Úrok+ založeného na pobočce MPU je možné finanční prostředky vložit hotově na účet nebo zaslat bezhotovostním převodem.
Pokud budete vkladový účet Úrok+ zakládat on-line, budete přímo v rámci své žádosti uvádět účet v jiné finanční instituci, ze kterého budou poprvé převedeny finanční prostředky na Váš nový účet v MPU. Jedná se o tzv. registrační účet. Další platby mohou být realizovány z libovolného účtu (jak v rámci MPU či jiné finanční instituce) nebo v hotovosti na pobočkách MPU.

Může mne, člena MPU, zastupovat při jednání s MPU jiná osoba?

Ano, je možné nechat se zastoupit na základě plné moci. Plná moc ke stažení: pro fyzické osoby, pro právnické osoby.
Na základě této plné moci může stávající člen MPU zmocnit třetí osobu, aby jej zastupovala ve všech jednáních vůči MPU, s výjimkou jednání o sjednání úvěru a dalších právních jednáních týkající se smluv o úvěru. Plnou moc je možné upravit a případně také výslovně vyloučit některá z ustanovení v ní vyjmenovaných. S případnými dotazy Vám ochotně poradí Váš bankéř.

 

NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ NA SVOU OTÁZKU? ZEPTEJTE SE NÁS, VÁŠ DOTAZ BUDE V NEKRATŠÍM MOŽNÉM TERMÍNU ZODPOVĚZEN.

Pro odeslání formuláře je nutné vyplnit údaje označené jako povinné.

Napište nám

 

 

 

 

© 2013 Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo, se sídlem Praha, Nové Město, Senovážné náměstí 1375/19, PSČ 110 00, IČ: 25307835
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s jejich použitím. Další informace