média | kariéra | kontakty | mapa stránek | písmo   x x x
Setkání s Tomášem Baťou zpět na výpis
2. 11. 2007

 

Setkání s Tomášem Baťou

 

Tomáš Baťa, legendární zlínský obuvník, byl jedním z největších podnikatelů své doby. Zavedl mnohé nové myšlenky ve výrobě a prodeji svých výrobků, kterými dokázal ovlivnit celé generace podnikatelů a ekonomů na celém světě. Jeho zásady, technologie, nebo postupy práce jsou i po mnoha letech užívány jako vzorové příklady.

 Jedním z nich je i tzv. baťovský systém hodnocení zaměstnanců, který se již řadu let uplatňuje i v Moravském Peněžním Ústavu. Právě o něm diskutoval Ing. Radomír Lapčík – předseda správní rady MPU s Tomášem Janem Baťou 14. září 2007 při setkání v Baťově vile.

Pro tento systém je typická mimořádná péče firmy o své pracovníky, přičemž se vytváří pevný a trvalý vztah mezi firmou a zaměstnancem. Tomáš Baťa věřil v schopnosti, vytrvalost a šikovnost mladé generace a podobně je tomu tak i v Moravském Peněžním Ústavu. Všichni zaměstnanci jsou cílevědomě a úspěšně „vychováváni“, a to jak po teoretické, tak i praktické stránce. Noví pracovníci jsou od svého nástupu do společnosti vedeni k vysokému pracovnímu nasazení a výkonům, zodpovědnosti a pocitu sounáležitosti s MPU.

Stimuly, jako např. návštěva kulturních akcí, společné chvíle strávené mimo pracovní dobu, oslavy narozenin, nebo jiných pracovních či životních mezníků, jsou nejen prostředky cílevědomé péče o zaměstnance MPU, ale v konečném důsledku i prostředky zkvalitňování jejich života. Jen vyškolený a profesionálně vystupující bankéř dokáže pochopit klientovy potřeby a poskytnout mu to, co potřebuje.

V tomto chápání je zaměstnanec jedním z pilířů a předpokladů úspěchu firmy v budoucnosti. Zaměření na zaměstnance má tedy velký význam, protože právě spokojení zaměstnanci jsou klíčem a cestou k spokojeným klientům. A tím spojovacím článkem mezi těmito dvěma skupinami jsou vysoce kvalitní služby, které naleznete v nabídce MPU. 

Pavlína Reichelová, Petra Kafková

 

© 2013 Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo, se sídlem Praha, Nové Město, Senovážné náměstí 1375/19, PSČ 110 00, IČ: 25307835
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s jejich použitím. Další informace