média | kariéra | kontakty | mapa stránek | písmo   x x x
Shrnutí roku 2016 zpět na výpis
12. 1. 2017

Vážení klienti,

dovolte nám, v pár větách, shrnout uplynulý rok 2016, který byl pro nás rokem velmi významným.

Na přelomu roku 2015/2016 MPU pro Vás přichystal historicky první věrností program – Prémiový klub, který je stále velmi oblíbený a žádaný. Hojně využíváte nejen výhodnějších sazeb, ale i dalších výhod, které máte k dispozici.

V minulém roce MPU zažil velkou zkoušku, v podobě kontroly ČNB, která potvrdila dlouhodobě rostoucí kvalitu vnitřních procesů a služeb a otevřela prostor pro splnění našeho dlouhodobého strategického cíle, kterým je zisk bankovní licence.

Rádi bychom Vám poděkovali za opětovnou podporu, kterou jste vyjádřili produktu Bonus+, který se díky Vaším hlasům již podruhé dostal do finálového kola Zlaté koruny. Je fantastické, že finanční instituce naší velikosti může v kvalitě svých produktů plně konkurovat nebo dokonce převyšovat produkty velkých bank.

V měsíci červnu se naši klienti v hojném počtu zúčastnili členské schůze ve Zlíně. Hlavním cílem bylo
odsouhlasení Výroční zprávy MPU za rok 2015, což se podařilo téměř 100% hlasů. Neméně důležitým bodem schůze bylo také schválení návrhu rozdělení zisku za účetní období 2015, ke kterému došlo v červenci 2016. Celkem bylo rozděleno více než 25 mil. Kč,což odpovídá zhodnocení 2,1 % na každý členský vklad v hodnotě 1 000 Kč.

Srpen byl již tradičně ve znamení oslav narozenin MPU na našich pobočkách. Díky vaší podpoře vstoupil MPU do svého 21. roku působení na finančním trhu. Jsme rádi, že jsme tento významný milník společně oslavili. I v dalším roce bude naším hlavním cílem nabídnout Vám zajímavé podmínky spoření.

Naší prioritou je budovat dlouhodobý vztah na základě vzájemné spolupráce a důvěry. Z tohoto důvodu jsme v září připravili unikátní novinku, a to Diamantový Prémiový klub.  I zde se potvrdil Váš zájem a Diamantový klub se zařadil mezi  nejatraktivnějších možnosti, jak zhodnotit finanční prostředky.

Během měsíce října jste měli několik příležitostí setkat se s vedením MPU. Jedno ze setkání se konalo již tradičně v Praze v Radiopaláci a těšilo se enormnímu zájmu. Program zpestřila také výborná zpěvačka Monika Absolonová, která zazpívala nezapomenutelné písničky nejen z muzikálů ale i další slavné hity.

V listopadu si MPU splnil svůj deklarovaný závazek vůči klientům a otevřel novou Centrální pobočku ve Zlíně. Nová pobočka plní vaše vysoké nároky - mimo jiné díky velkorysému prostoru, který poskytuje diskrétnost při řešení finančních požadavků. Můžete se těšit z komfortu, který zajišťuje bezbariérový přístup a unikátní prostory v centru Zlína  na Třídě Tomáše Bati.

Adventní období odstartovalo již tradiční zapojení se MPU do akce „Pomáháme potřebným“, která se koná v rámci rozsvícení vánočního stromu v Otrokovicích. Svou podporu vyjadřuje MPU těm, kteří pomoc opravdu potřebují a je tomu tak již 9. rokem. Během těchto devíti let se podařilo přispět celkovou sumou 1 156 479 Kč.

Poslední společné setkání v roce 2016 proběhlo v prosinci, který se nesl ve znamení vůně Vánoc na všech našich pobočkách. Při příležitosti rozsvícení vánočního stromku ve Zlíně proběhlo předání dárkového šeku panu řediteli Ing. Milanovi Antošovi a zástupcům Chráněné dílny Ergo.

 

MPU v roce 2016 dosáhl zajímavého provozního zisku (6 – 8 mil. provozního zisku měsíčně) a především v průběhu roku soustavně navyšoval kapitál.V listopadu 2016 kapitál MPU (základní kapitál tvořený členskými vklady, povinné rezervní a rizikové fondy, nerozdělený zisk z minulých let) přesáhl 1,5 miliardy Kč, což je nejvyšší dosažený kapitál v historii MPU.  V předchozích měsících se opět potvrdil enormní zájem klientů o navýšení kapitálu formou úpisu dalších členských vkladů. Soustavný postupný nárůst kapitálu zajišťuje dlouhodobou stabilitu MPU a vytváří prostor pro další růst a splnění strategického cíle, kterým je zisk bankovní licence.

 Posunutí účetního období

S ohledem na pokračující proces transformace na banku a náklady s tím spojené se MPU rozhodl posunout účetní období. Účetním obdobím MPU je hospodářský rok 1. 11. 2017 – 31. 10. 2018, kterému předchází přechodné období 1. 1. 2016 – 31. 10. 2017 (v délce 22 měsíců).

Vzhledem k chystaným změnám, zejména změně právní formy společnosti je vhodné, aby účetní období bylo plánovaným změnám přizpůsobeno. Hlavním cílem, proč se MPU rozhodl posunout účetní období, je především snaha zajistit klientům odpovídající zhodnocení jejich členských vkladů, na které změna účetního období bude mít v případě odpovídajícího ziskového hospodaření také pozitivní vliv. Úpravou účetního období dochází k posunu výplaty vypořádacích podílů, ke které dojde v případě odpovídajícího ziskového hospodaření pravděpodobně v létě 2018. MPU změnu účetního období již oznámil finančnímu úřadu, České národní bance a auditorské společnosti KPMG.

Jsme velmi rádi, že jsme tak úspěšný rok mohli prožít společně s Vámi.

Nejvíce ze všeho si vážíme naší dlouhodobé spolupráce a Vaší důvěry. Jedná se o závazek, který budeme chtít naplnit a posunout služby ještě o kousek dál.

Těšíme se další setkání a spolupráci s vámi.

Vaše Vrcholné vedení MPU.


© 2013 Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo, se sídlem Praha, Nové Město, Senovážné náměstí 1375/19, PSČ 110 00, IČ: 25307835
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s jejich použitím. Další informace